Дрво пластика кат

Краток опис:

Превозот Услови: ФОБ Шенжен Начин на плаќање: ТТ / LC MOQ: 100 Единица Цена: ве молиме да не контактирате Големина: прилагодено производ DescriptionThe нови дрво пластичен материјал е еден вид на животната средина естетика материјал, направени од пластика и целулоза (бамбус прав, трева во прав, камен во прав, дрво во прав), со посебен апсорпција process.Its водата е под 2/1000 на отпорност на корозија е повеќе од десет пати на дрво. Карактеристики на производот * Водоотпорен, влага доказ, нема ширење, без деформација, без напукнување, н ...


детали за производот

ПРИМЕНА

МОЖНОСТИ

Нашите предности

Превозот Услови: ФОБ Шенжен

Начин на плаќање: ТТ / LC

MOQ: 100

Единица Цена: ве молиме да не контактирате

Големина: индивидуално

Опис на производот
нови дрво пластика материјал е еден вид на животната средина естетика материјал, направени од пластика и целулоза (бамбус прав, трева во прав, камен во прав, дрво во прав), со посебен апсорпција process.Its водата е под 2/1000 од корозија отпорот е повеќе од десет пати на дрво.
Карактеристики на производот
* Водоотпорен, влага доказ, нема ширење, без деформација, без напукнување, не изгние. Тоа може да биде usedin влажна средина, каде што не може да се користи бу традиционалните производи од дрво.
* Спаѓаат и камини штетници превенција, термит отпор, отпорност на корозија, анти-стареењето, долг живот.
* Не загадувањето, ниско ниво на јаглерод, еколошки, заштеда на енергија и намалување на емисиите.
* Оган-retardant одделение е B1.It можат да бидат ефективни да се запре огнот не anyharmful производство на гас.
* Добар пластичност, шарени, не е лесно да бледнеат, дрвени допир, може да не соодветствуваат во целост на personalizedmodeling и личност.
* Тоа може да биде прикован, планирани, исеков, дупчат со едноставна и лесна конструкција и installationsteps, заштеда на време и трошоци.
* Заштеда на енергија, може да се рециклира, во согласност со политиката и барања на земјата за одржлив развој.


 • Претходно:
 • : Следна

 • Каминот е главно се користи за греење и декорација

  未 标题 -1_02

  未 标题 -1_03

  XinYingXin Електроника технологија воведува напредна опрема и произведува различни видови на високо-технолошки производи. Со одличен квалитет и добар углед, нашите производи се многу популарни во Европа, Северна и Јужна Америка, Австралија, Блискиот Исток и Азија. Освен тоа, ние се постави добри деловни односи со светски познатиот претпријатија како Walmart, домот депото, CANADIAN Тир, MENARDS ...... Нашите производствени капацитети span низ површина од над 30000sqm, а годишното производство на износите на електрични камина на еден милион парчиња. Покрај тоа, ние успешно ја доби меѓународни сертификати за квалитет на ISO9001, ГШ, CE, ЕМС, CSA, ДСА и FSC

  未 标题 -1_02_01

  Поврзани производи